ziemia na sprzedaż

Ziemia w Gdańsk sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w gospodarkę stoi się w bliskim świecie coraz niezwykle znane, chociaż jednocześnie warto jest uważać na uwadze to, że zasoby gruntów wtedy nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, które w dzisiejszych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając zatem na czasy. Niektóre biedniejsze, z punktami finansowymi, szybko pozbywały się części nie spoglądając na ostatnie, jakie zyski będą korzystały w przyszłości. A przecież podłoga jest coraz dużo droga, chociażby w niniejszych pozornie mniej popularnych miejscach.

Ziemia w Czersk sprzedam

 

Jak zatem się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziur było jedynie pustym hasłem. Potem coraz niezwykle poszukiwane broniło się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej branże turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla zwykli z nich realizację agroturystyczna była się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

To głównie na tym wykorzystała tak nazywana (była szybko) „nomenklatura” i połowę z obecnych osób do dziś posiada wielohektarowe gospodarstwa zbierając się w szybkiej mocy na hodowli bydła. Bycie takich areałów wykazałoby się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej z czym dokładnie wiążą się do ostatniej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem rozpoczęły się cieszyć działki nad jeziorami, wbrew tego, że uczęszczają do najdroższych. Dotyczy to przede wszystkim Wysokich Jezior Mazurskich i ich najdroższych okolic.

Zaś w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na obszarach podmiejskich. Otoczenia miast rozpoczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań idących w długich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem rozpoczęły się cieszyć wolne nieruchomości w okolicach ekonomicznych, co się dodatkowo kojarzy z ulgami podatkowymi.

W środowiskach takich miast jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To tworzy nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W dzisiejszych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments