Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do służbie w innym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję delegowania do lektury za granicą polskich ludzi jak jeszcze obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z ciekawości na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej wysyłanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do indywidualnego świecie w planu czasowego wykonywania pracy w tym kraju. Należy przy tymże myśleć, iż w pełnym stanie w jakim człowiek prowadzi osobistą funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do służbie w Niemczech, potrzebne jest kupienie wizy Vander Elst. Jest wtedy wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w przeciwnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej tezie może tymczasowo delegować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co miałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wartości na których pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać swoich ludzi do służbie w ich końca.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w projektu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do służbie w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy stosuje się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi mieć zawartą umowę o książkę lub działanie z Własnym pracodawcą, w układzie spośród ostatnim potrzebuje istnieć ubezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który chce delegować pracownika do służbie w Niemczech. Wymaga w układzie spośród ostatnim legalnie przebywać na obszarze Polski, mieć pozwolenie na rzecz. Niezbędny jest fakt wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w charakterze zabezpieczenia publicznego oraz co ważne aby wystąpić po te listy niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów jest kilka tygodni a w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten moment istnieje dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest drogim celem zatrudnienia pracownika a od razu po zatrudnieniu nie pewno on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek istnieje na zwykłe w Polsce natomiast jego produkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach swojej misji w Polsce został oddelegowany do budowania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i przynoszeniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we wszystkich formalnościach i pewne kierowanie swoich ludzi do Robocie w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – od dobrej i dużej rekrutacji gości z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe i ochrona w załatwieniu wszystkich niezbędnych w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyki u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z kolejnego państwa UE, pismo od firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi także zgłosić ten fakt w niemczech w nowych siedzibach w współzależności od wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy mieszkający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do służbie w Niemczech podlega przepisom w rozmiarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w współzależności od części i np. ogólna stawka to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej toż w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także jedne firmy do służbie w jakich goście są delegowani przykładają ogromną siłę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla pracownika można wypłacić chociaż w organizacji ryczałtu czy diety czy w rodzaj niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków działalności i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie powstającym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments