Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda kiedy również pora roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wpisać na lód i podejmowanie swojego zainteresowań.

Wędkarski Myślibórz

Wędkarstwo podlodowe stoi się coraz popularniejsze. Gdy chcemy przystąpić do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim projektem i parametrami od tych, wprowadzanych w stopniu letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga być dobrze krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, sprzedawane w sprzedaży są przede każdym krótsze od standardowych. Dotyczy toż z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej wyprowadzania na trasa, jak dzieje się ostatnie latem. Musi stanowić jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb panujących w zbiorniku. Kluczowym jest ponadto jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest podawanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Myślibórz

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające energia i prowadzenie ryby. Zimowe błystki wyróżniają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, by w sezonie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki płaci się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty kiedy również zanęty o ostrym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wysoce większa niż w stopniu letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że stać się naszym przyszłym hobby na chłodne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Myślibórz

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments