Tarcze Hamulcowe - jakie wybrać?

Tarcze Hamulcowe – jakie wybrać?

Warto przeczytać

Sprawny układ hamulcowy to podstawa bezpiecznej jazdy. Jednym z jego najważniejszych elementów są tarcze hamulcowe.

Tarcze Hamulcowe – jakie wybrać?

Warto więc wiedzieć kiedy należy je wymieniać oraz jakie tarcze sprawdzają się najlepiej. Spróbujmy więc odpowiedzieć na pytanie jakie tarcze hamulcowe warto wybrać.

Czym są tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe to elementy, które mają kształt metalowego dysku. Podczas hamowania klocki hamulcowe dociskane są do tarczy, dzięki czemu prędkość auta spada. Wiąże się to z dużą siłą tarcia, dlatego też dobre tarcze hamulcowe muszą być bardzo wytrzymałe i odporne na przegrzewanie. Ich temperatura w trakcie hamowania może bowiem dochodzić nawet do 500 stopni Celsjusza.

Jak często należy je wymieniać?

Tarcze hamulcowe na skutek tarcia ulegają zużyciu w trakcie jazdy. Dlatego też warto pamiętać o ich wymianie. Kiedy należy to zrobić? Przede wszystkim warto sugerować się liczbą przejechanych kilometrów. Większość specjalistów optuje za tym by wymieniać tarcze co 60-80 tysięcy przejechanych kilometrów. Wiele zależy jednak od stylu jazdy, oraz terenu, po którym poruszamy się autem. tarcze hamulcowe należy wymienić po przekroczeniu minimalnej grubości tarczy hamulcowej określonej przez producenta, najczęściej wynosi ona o 2 do 4mm mniej niż nowa tarcza hamulcowa.

Jakie tarcze hamulcowe wybrać?

Tarcze hamulcowe różnią się od siebie nie tylko rodzajem stali z jakiej zostały wykonane, ale również różnym sposobem ich wykonania. W starszych samochodach najczęściej znajdziemy tradycyjne tarcze wentylowane lub pełne, w autach sportowych, tarcze nacinane i nawiercane. Dobrze stawiać na tarcze renomowanych producentów takich jak Ate czy tarcze Zimmermann. Tarcze renomowanych producentów wykonane z wysokiej jakości stopów i dużą dokładnością co pozwala na bezawaryjną pracę hamulców.

Tarcze Sportowe Nacinane i nawiercane oprócz samochodów sportowych często stosowane w samochodach do codziennego użytku wraz z pół metalicznymi klockami hamulcowymi aby zwiększyć wydajności skuteczność układu hamulcowego.

Podsumowując, tarcze hamulcowe to niezwykle ważny element układu hamulcowego. Nie warto więc oszczędzać na ich jakości. Nowoczesne tarcze wykonane z wysokiej jakości materiałów to gwarancja bezpieczeństwa na drodze.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments