Tajniki zakupów na aukcjach samochodowych

Tajniki zakupów na aukcjach samochodowych

Warto przeczytać

Co to są aukcje samochodowe?

Kto może z nich korzystać? Jakiego rodzaju pojazdu możemy kupić za ich pośrednictwem? Na co należy zwrócić uwagę przez złożeniem oferty zakupu?

Używane auto z internetu

Aukcje samochodowe to wyspecjalizowane serwisy internetowe, za pośrednictwem których możemy kupić różnego rodzaju pojazdy używane: auta osobowe i dostawcze, busy, ciężarówki i TIRy, a także np. autobusy oraz motocykle. Oferta takich portali obejmuje też pojazdy specjalistyczne. Wśród nich są ciągniki, kombajny i inne maszyny rolnicze, wózki widłowe, koparki i spychacze, a także np. betoniarki, walce drogowe i inny sprzęt budowlany na kołach. Bardzo wiele tego rodzaju pojazdów, to maszyny pochodzące z leasingu. Zaletą tego rodzaju sprzętu jest fakt, że posiada on dobrze udokumentowaną historię, którą kupujący może łatwo sprawdzić.

Jak działają aukcje samochodowe?

Z oferty portali aukcyjnych oferujących pojazdy poleasingowe może skorzystać praktycznie każdy: firma, przedsiębiorstwo publiczne, a także osoba prywatna. By wziąć udział w licytacji, wystarczy założyć bezpłatne konto. Wygrywa oczywiście najwyższa oferta. Ogłoszenia o sprzedaży zawierają wszystkie najważniejsze informacje o sprzedawanym pojeździe: szczegółowy opis parametrów, rocznik, numer VIN, a także dane o usterkach i uszkodzeniach blacharskich. W ogłoszeniu znajdziemy też bogatą dokumentację zdjęciową danego egzemplarza. Bardzo często administratorzy tego rodzaju portali zamawiają drobiazgową ekspertyzę techniczną pojazdu wykonywaną przez rzeczoznawców. Dokument dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych.

Zanim kupisz auto z aukcji

Aukcje samochodowe oferują pojazdy, które znajdują się w różnym stanie technicznym. Część z nich to auta z bardzo dużym przebiegiem. Na tego rodzaju portalach pojawiają się też samochody wyeksploatowane. Przed zakupem należy więc dokładnie zapoznać się z kondycją techniczną danego auta. Pamiętajmy jednak, że kupujemy samochód używany, czyli taki, który zawsze będzie posiadał większe lub mniejsze ślady użytkowania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments