Programowanie a gry komputerowe!

Programowanie a gry komputerowe!

Warto przeczytać

Czasami nie jest łatwo zrozumieć dzieciakom, czym tak naprawdę jest programowanie, zanim nie trafią na warsztaty programowania dla dzieci. Nie jest to dziwne, gdyż kodowanie to obszerna dziedzina informatyki. W tej chwili można programować praktycznie każde nowoczesne urządzenie. Do tego dochodzi ogrom programów i aplikacji. Programowanie nie jest wykorzystywane wyłącznie do skomplikowanych baz i systemów, nowoczesne rozrywki także są ogromną częścią cyfrowego świata.

Programowanie a gry komputerowe!

Nauka programowania dla dzieci za pomocą gier komputerowych to jedna z najlepiej przyswajalnych przez nie metod nauczania. To połączenie rozrywki z edukacją oraz realny cel nawet mówiąc o przyszłym, dorosłym życiu. Jakie są możliwości nauki programowania poprzez tworzenie gier komputerowych?

Scratch.

Chyba pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl ludziom, którzy choć trochę znają branżę. Dzieci plus programowanie? Scratch! Ten niezwykle łatwy w obsłudze program, daje nawet 7-8 letnim dzieciom możliwość stworzenia własnej gry lub animacji, którą mogą podzielić się z innymi. Schemat blokowych komend w Scratch jest świetnym początkiem wchodzenia w programistyczny świat.

Tynker.

Świetna platforma gamingowa, gdzie wszystko zależy od umiejętności programistycznych. Setki gier edukacyjnych wspomagające myślenie komputacyjne, tworzenie algorytmów i podstawy programowania dla dzieci. Gry na Tynkerze zaczynają się od prostych w obsłudze bloków komend àla Scratch, a kolejne stopnie uczą bardziej zaawansowanych języków, jak JavaScript czy Pyton.

Code builder.

Należący do serii programów Minecraft Education program, który pozwala małym koderom na budowanie i instalowanie własnych modów do kultowej już gry Minecraft. Code builder korzysta z edytorów zewnętrznych takich jak dwa powyższe (Scratch i Tynker) oraz posiada własny, wbudowany Make Code.

Gry komputerowe a kodowanie dla dzieci.

Nadążanie za „dziecięcymi” trendami, jak i patrzenie w przyszłość, pozwoliło twórcom gier patrzeć z szerszej perspektywy na to, żeby gry nie tylko bawiły, ale też uczyły. Te 3 wymienione aplikacje to dopiero początki. W sieci czeka jeszcze wiele innych wspaniałych pozycji. Wiele z nich wykorzystywanych jest jako pomoc w nauce programowania dla dzieciaków.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments