Praktyczne porady - organizacja szafy

Praktyczne porady – organizacja szafy

Warto przeczytać

Szafa to mebel, w którym przechowujemy najwięcej rzeczy: od niezbędnych, aż po te, które już dawno zostały zapomniane i leżą głęboko ukryte. Mebel ten stworzony został jednak po to, aby optymalnie wykorzystać powierzchnię pomieszczenia i stworzyć praktyczne miejsce na przechowywanie rzeczy. Nie powinno być w nim miejsca na stare i zapomniane przedmioty lub ubrania.

Dlatego co jakiś czas warto przeprowadzić tak zwane czystki w szafie. To niełatwe, ale efekt takich porządków jest piorunujący, więc dobrze czasem je przeprowadzić. Jak wyglądają „czystki”? Wyrzuca się wszystko z szafy, następnie sortuje się ubrania wybierając te, w których się chodzi, a odrzucając te zapomniane.  Puste półki wyciera się z kurzu, podobnie jak każdy wieszak i drążki wieszakowe. Czyści się także każdy but z osobna, torbę i warto też przeprać ubrania, zwłaszcza te jakiś czas już nienoszone. Po tych czynnością można z czystym sumieniem ułożyć wszystko z powrotem w szafie. 

Tego typu sprzątanie ułatwi na pewno odpowiednia organizacja szafy. Przydadzą się wszelkie pudła, organizery do szuflady i pojemniki. Układa się w nich wszystko, aby nie pozostawało w nieładzie. Przy chowaniu toreb podróżnych, dobrze jest te mniejsze zapakować do większych, a potem wszystko ułożyć w największej torbie. 

Czego nie może zabraknąć w szafie?

W szafie przydadzą się wieszaki. Najlepsze są takie wykonane z drewna lub metalu. Plastikowe mogą tracić kształt podczas wieszania na nich cięższych rzeczy. Podczas organizacji szafy wieszaki dobrze jest wieszać zgodnie z jednym kierunkiem. Pozwoli to zachować harmonię, ale także zachowa więcej miejsca, do tego powieszone w ten sposób ubrania nie będą się gniotły.

Aby ubrania pięknie prezentowały się w szafie można posortować je kolorami lub zgodnie z ich przeznaczeniem. Swetry natomiast układamy na półce, gdyż powieszone na wieszaku mogą stracić swój krój. Na rzadziej noszone ubrania (na przykład letnie sukienki) warto nałożyć worki chroniące odzież przed zakurzeniem. Szafa to miejsce, w którym warto umieścić też woreczek zapachowy, który nie dość, że pięknie będzie pachniał, do odstraszy też mole.

Buty trzymać można w pudełkach na buty – to ochroni je przed zakurzeniem, w pudłach przechowywać można także torebki – ale nieco większych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments