PlayStation VR - dlaczego warto?

PlayStation VR – dlaczego warto?

Gry i konsole Polecne i promocje PS

Rzeczywistość wirtualna (ang. Virtual Reality) coraz mocniej pojawia się w naszym życiu. Dowodem kolejne znane urządzenia, które korzystają z dobrodziejstw tej technologii. Na uwagę szczególnie zasługuje PlayStation, czyli najpopularniejsza konsola na świecie, jaka teraz jest dostępna z goglami VR, przenoszącymi nas w niezwykły świat. Ale czy na pewno? Czy warto się tym zainteresować? O jakich zaletach warto wspomnieć?

 

Po pierwsze – komfort

Przede wszystkim to gogle bardzo wygodne, bo z jednej strony mają odpowiednią wagę (610 gramów), z drugiej rozmieszczone są idealnie punkty ciężkości. PlayStation VR cechuje się solidnością zarówno obudowanego górnego, jak i tylnego elementu. To w konsekwencji sprawia, że najcięższa część z ekranem nie ucieka do przodu, nie ma tzw. efektu “ściągania głowy”, co denerwuje w innych modelach. A przyzna to z pewnością każdy, kto choć raz miał do czynienia z goglami VR. Ogromną więc przewagą tego sprzętu jest jego idealne wyważenie, co pozwala z niego korzystać przez długie godziny.

PlayStation VR - dlaczego warto?

 

Po drugie – materiał

Zachwyca materiał wewnątrz gogli, bo ich wnętrze zostało wyłożone gumowym i elastycznym tworzywem. Komfort podnosi też to, że ugina się ono pod naciskiem, dzięki czemu wewnątrz gogli zostaje sporo miejsca. Mimo tego, guma dobrze przylega do skóry, bo konstrukcja została niemalże idealnie spasowana. Co więcej, guma jest doskonałej jakości, a więc nie zbiera potu czy brudu, co zdarza się w niektórych, wykonanych z innych materiałów, goglach. Dostosowuje się do kształtu twarzy, nawet jak mamy założone okulary.

Po trzecie – bezproblemowa konfiguracja

VR to nowa technologia, dopiero raczkująca, więc niektóre modeli gogli są mocno niedopracowane pod kątem konfiguracji. Nie da się po prostu ich podłączyć i grać. Na szczęście gogle PlayStation VR są wolne od tych problemów, bo oprogramowanie po prostu instaluje się samo. PS4 szybko znajduje podłączone PS VR, sam montaż zaś zajmuje od 5 do 15 minut. Konsola i gogle wspaniale ze sobą współpracują, są jak przyjaciele, którzy znają się od dawna.

PlayStation VR - dlaczego warto?

 

Po czwarte – bogactwo rewelacyjnych gier

Nawet najlepszy sprzęt jednak nie będzie nic warty, gdy oferowanych gier będzie albo za mało, albo będą za słabe. Na szczęście w przypadku PlayStation tak nie jest, bo już podczas premiery gogli zaprezentowano około 50 produkcji i trzeba przyznać, że były to naprawdę solidne gry. Żeby nie być gołosłownym, przypomnijmy, że pojawiły się zacne tytuły rodzaju: EVE Valkyrie, Driveclub czy RIGS. A co najważniejsze najlepsze gry na PlayStation VR są stale dokładane do tego zestawu! Co równie ważne, zachwycają atrakcyjne ceny gier, dzięki czemu wielu użytkowników będzie mogło spróbować pograć w ulubione tytuły, ale tym razem z goglami na głowie.

Chociaż technologia VR jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, to widać, że kierunek, który obrał PlayStation, jest dobry. Wykorzystano najmocniejsze aktualnie zalety gogli, a związane są one oczywiście z trzema najważniejszymi elementami, czyli wykonaniem, kompatybilnością z konsolą i dostępnością gier. Doceniło to wielu graczy na całym świecie. Nie dziwi więc, że google VR od PlayStation cieszą się tak dużą popularnością.

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments