Odzież motocyklowa

Odzież motocyklowa

Warto przeczytać

Każdy motocyklista musi zdawać sobie sprawę z tego, że na drodze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nawet najlepszy kierowca, powinien liczyć się z możliwością wypadku, który niekoniecznie z jego winy może zakończyć się tragicznie. Odzież motocyklowa pomoże nam zmniejszyć ryzyko uszkodzeń.

Odzież motocyklowa

Najlepszą ochronę podczas jazdy zapewnia odzież skórzana. Jest ona najbardziej odporna na podarcia i ścieranie. Dobrze dobrana nie będzie ograniczała ruchów. Jeśli odpowiedni o nią zadbamy posłuży nam na całe życie. Podobnie jest w przypadku spodni, które dodatkowo mogą mieć ochraniacze na kolana i golenie. Według wielu motocyklistów kombinezony, są najlepszym rozwiązaniem. Mają najlepszą aerodynamikę i najpewniej chronią ciało podczas wypadku. Jeśli chcemy się lepiej zabezpieczyć, zainwestujmy w neoprenowe ochraniacze na kolana, o ile nasze spodnie, czy kombinezon nie posiadają takiej opcji.

W następnej kolejności powinniśmy się zaopatrzyć w kominiarkę, która zapewni nam optymalną temperaturę. Do wyboru mamy bawełniane lub syntetyczne. Pierwsze z nich są popularne ze względu na koszt. Drugie z kolei znacznie lepiej się sprawdzają, ponieważ odprowadzają pot i szybko schną, jednocześnie utrzymując ciepło. Jeśli nie chcemy kominiarki, możemy wybrać czapkę pod kask. Warto zainwestować także w chustę, ewentualnie dłuższą kominiarkę, która uchroni nas przed mocnym wiatrem podczas jazdy.

Równie ważne są akcesoria, do których należy m. in. kask.

Kask szczękowy jest bardzo wygodny, świetny sprawdzi się przy okularach, a w dodatku umożliwia łatwe podnoszenie szczęki np. podczas upalnych dni. Drugim typem są tzw. orzeszki, ale nie gwarantują nam dobrej ochrony głowy i pełnią głównie funkcje estetyczne. Kaski integralne to najlepszy wybór ze względu na niską wagę, świetną aerodynamikę oraz dobrą wentylację. Wyróżniamy także modele otwarte, czyli bez szyby, ale te są przeznaczone na choppery, bądź skutery, ponieważ nie zapewniają dużej ochrony.

Dobrze jest kupić także odpowiednie buty motocyklowe, najlepiej wykonane z naturalnej skóry, dzięki którym zapobiegniemy odparzeniom i otarciom.

Do akcesoriów należy także wliczyć rękawice. Dzielą się one ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane. Łączy ich jedna cecha, mianowicie wszystkie są wykonane w ten sposób, aby dobrze dopasowywały się do dłoni i zapewniały komfort podczas użytkowania.

Dodatkowo dla osób lubiących szybką jazdę, polecane są zatyczki do uszu, które redukują hałas. Dla tych, którzy zdecydują się na kask bez szyby, zaleca się dokupienie gogli.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments