Last Minute

Last Minute Koszalin

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to pewna z pracy jasnego i bardzo cenionego w najwyższym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Człopa

Film swoją premierę przechodził w roku 2013 po czym szybko zyskał zdanie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Ważne wartości w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, zajmujący się w gospodarkę owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wkomponowałam się w gospodarkę Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki piszący w skórze Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która wkomponowałam się w gospodarkę Natalii Wis, będącej sporą miłością Tomasza również z czasów licealnych,
– Bartłomiej Świderski zajmujący się w istotę narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze zajmujący się w istotę niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za muzykę w całkowitej produkcji odpowiedzialny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele częstych i tanich ówcześnie utworów), natomiast montaż przylegał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak można się znacznie szybko domyślić nawiązuje do wielkich ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się od wielu lat niezmiennie wielką popularnością.

Last Minute Człopa

Właściwa fabuła filmu podejmuje się w chwili wygrania przez Tomka, dość szybko wyprawy do Egiptu. A na taką podróż nie może się przecież udać sam. Towarzyszyć trzyma mu jego mama – kobieta niezwykle energiczna i z normami – w efekcie nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem przedstawiają się te pewnie jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać by się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego wypoczynku w trudnym Egipcie, to ale już na wyjeździe bohaterowie mają silne problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co wysoce psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, iż to dopiero początek nieprzyjemnych niespodzianek, które natrafią na swojej wakacyjnej drodze. Wycieczka nie zapowiada się dobrze – nie dość, że Tomek z rodziną nie otrzymują odpowiedniego pokoju to jeszcze kuchnia nie wydaje im kosztowania. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego ważną licealną miłością. Że osoba nie jest taż, gdyż na jakimś kroku prowadzi jej ideał mężczyzny, który gdy się okazuje stanowi jej lubym.

Last Minute Człopa

Tak tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego też używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który gdy się znacznie mocno okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony jest więcej kontakt z konsulatem, więc Tomasz i jego rodzina muszą sobie w aktualnym momencie jakoś radzić, przez co nie zasobność ich portfeli maleje w wielkim tempie. Na wesele po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w rezultacie muszą powrócić wcześnie lub później do świata, jednakże w poszczególnym momencie ze względu na finansowe błędy jest toż niemożliwe. Dlatego ciekawa i ułatwiająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do kraju.

Zdjęcia do realizacji Patryk Vega i jego ekipa przebywali w tureckim hotelu Utopia World (hotel wybiera się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W historiach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE jest mało zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Człopa

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć tak nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się można było z górami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych elementów. Tak niemal cały firm liczony był naprędce, zgodnie z tytułem LAST MINUTE.

Co dobre, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej oglądanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a dużo osób czekało z niecierpliwością na etap, w którym będą mogli nauczyć się z całością filmu.

Last Minute Człopa

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments