Kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta

Kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta

Warto przeczytać

Wynajem samochodów jest świetną opcją dla wszystkich tych, którzy nie zdecydowali się na zakup własnego auta lub tych. Z usług wypożyczalni można również skorzystać wtedy, gdy wybieramy się w podróż do innego miasta komunikacją publiczną i na miejscu chcemy już poruszać się w znacznie bardziej komfortowy sposób. Na co należy zwrócić uwagę przy wypożyczaniu auta?

 

Wypożyczalnia samochodów Kraków – przyjrzyj się umowie

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, gdy decydujemy się na wynajęcie samochodu, jest zapoznanie się z umową, którą daje nam do podpisania wypożyczalnia. To w niej znajdziemy wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków najmu w danej wypożyczalni. Oczywiście rzadko kto decyduje się w dzisiejszym świecie na czytanie umowy od „deski do deski” – nie mamy na to czasu – dlatego podpowiemy Wam na co zwrócić uwagę przy tej niechcianej lekturze.

Z pełnym, czy pustym bakiem?

W umowie będzie interesować nas zapis o tym, w jakim stanie otrzymujemy i w jaki mamy zwrócić pojazd. Dotyczyć to będzie kilku kwestii. I to nie tylko, jeśli chodzi o odwiezienie samochodu niezniszczonego i w żaden sposób nieuszkodzonego z powrotem do wypożyczalni. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, jak w danej firmie wygląda polityka paliwowa. Czy otrzymujemy auto z pełnym bakiem? Jeśli tak, to prawdopodobnie, będziemy musieli je z takim zwrócić. A jeśli zapomnimy zatankować przed jego oddaniem, to niestety musimy liczyć się z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat. Ważne jest również miejsce, w którym jesteśmy zobowiązani do zwrócenia auta. W niektórych wypożyczalniach możliwy jest zwrot tylko w tej samej placówce, z której braliśmy auto. W innych możemy oddać auto w każdej innej wyznaczonej przez firmę. Czasem za taką opcję również będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Dzienny limit przejechanych kilometrów

Inną kwestią, która powinna zwrócić naszą uwagę, jest często ustalany przez wypożyczalnie dzienny limit przejechanych kilometrów. Jeśli nie chcemy dodatkowo zapłacić za wypożyczenie, to starajmy się go nie przekroczyć.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments