Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Firma Polecne i promocje

Niestety mimo szumnych zapowiedzi zmian na lepsze serwowanych nam przez kolejne rządy w czasie ostatniej dekady, życie przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej firmy jest szczególnie trudne. Kłody pod nogi ambitnych i przedsiębiorczych ludzi rzucają nie tylko urzędnicy, ale i banki.

Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Wszystkie startujące przedsięwzięcia natury biznesowej potrzebują kapitału. Wynajęcie lokalu zakup sprzętu, towaru i wynagrodzenie dla ewentualnych pracowników, to wszystko generuje znaczne koszty i to w czasie gdy stopa zwrotu nie przekracza jeszcze wartości zerowej. Zanim firma zdoła „zakorzenić się” na rynku i zacznie przynosić choćby niewielkie zyski potrzebny jest pewien zapas środków finansowych, które powinny wystarczyć na 12 do 24 pierwszych najtrudniejszych miesięcy. I właśnie tutaj tkwi największy problem.

Kredyty dla firm, które znajdują się w ofercie wielu banków w Polsce, przeznaczone są z reguły tylko dla tych przedsiębiorców, którzy mogą udokumentować 12 lub 24 miesięczny staż działalności swojej firmy na rynku. Nikłe szanse mają osoby z dobrym pomysłem na własny biznes, dobrym biznes planem, ale pustym portfelem.

Pewnym rozwiązaniem mogą być w takiej sytuacji pożyczki hipoteczne, które banki udzielają na dowolny cel pod zastaw hipoteki wskazanej przez kredytobiorcę nieruchomości. Niestety przyszły przedsiębiorca musi w takim przypadku posiadać nieruchomość o znacznej wartości, ponieważ wartość pożyczki hipotecznej zaciągniętej na założenie działalności gospodarczej nie sięga nigdy 100% wartości zastawionej nieruchomości. Jest to średnio około 70% wartości nieruchomości.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
myrynda
myrynda
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Mój mąż starał się o kredyt na firmę i mimo wszystko że ma dobre dochody, dostarczył wszystkie niezbędne dokumenty nie przyznali mu. Nie wiedziałam żeby brać pod uwagę pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości. Muszę powiedzieć o tym mężowi, a że ma akurat nieruchomość to może się uda. Że nie wpadliśmy na to od razu.

Jola
Jola
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Chcąc wziąć k4dyt na firmę należy spełnić szereg różnych kryteriów. Ode mnie bank wymagał prowadzenia działalności minimum rok oraz wykazaniu odpowiednich dochodów które z tego tytułu uzyskuje. Także całkowicie się zgadzam że nie łatwo otrzymać kredyt na firmę.

Arek
Arek
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Zależy jak kto się stara i jakie ma wymagania – dziś o kredyt wcale nie jest trudno, gorzej ze spłatą! Firmy dostaną kredyt jak nie tu, to w innej placówce lub w banku. Trzeba tylko korzystać z tej opcji zawsze z głową i rozwagą, mierząc zamiary na siły.

katia
katia
5 lat temu
Daj ocenę :
     

no na pewno trzeba się trochę postarać zanim dostanie się taki kredyt, ale uważasz, że wart jest tego zachodu. Trzeba mieć jakiś tam kapitał, ale na własny biznes warto zaryzykować

Edek
3 lat temu
Daj ocenę :
     

spoko
zapraszam na onet