Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Firma Polecne i promocje

Niestety mimo szumnych zapowiedzi zmian na lepsze serwowanych nam przez kolejne rządy w czasie ostatniej dekady, życie przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prowadzenie własnej firmy jest szczególnie trudne. Kłody pod nogi ambitnych i przedsiębiorczych ludzi rzucają nie tylko urzędnicy, ale i banki.

Kredyty dla firm – wciąż trudno dostępne

Wszystkie startujące przedsięwzięcia natury biznesowej potrzebują kapitału. Wynajęcie lokalu zakup sprzętu, towaru i wynagrodzenie dla ewentualnych pracowników, to wszystko generuje znaczne koszty i to w czasie gdy stopa zwrotu nie przekracza jeszcze wartości zerowej. Zanim firma zdoła „zakorzenić się” na rynku i zacznie przynosić choćby niewielkie zyski potrzebny jest pewien zapas środków finansowych, które powinny wystarczyć na 12 do 24 pierwszych najtrudniejszych miesięcy. I właśnie tutaj tkwi największy problem.

Kredyty dla firm, które znajdują się w ofercie wielu banków w Polsce, przeznaczone są z reguły tylko dla tych przedsiębiorców, którzy mogą udokumentować 12 lub 24 miesięczny staż działalności swojej firmy na rynku. Nikłe szanse mają osoby z dobrym pomysłem na własny biznes, dobrym biznes planem, ale pustym portfelem.

Pewnym rozwiązaniem mogą być w takiej sytuacji pożyczki hipoteczne, które banki udzielają na dowolny cel pod zastaw hipoteki wskazanej przez kredytobiorcę nieruchomości. Niestety przyszły przedsiębiorca musi w takim przypadku posiadać nieruchomość o znacznej wartości, ponieważ wartość pożyczki hipotecznej zaciągniętej na założenie działalności gospodarczej nie sięga nigdy 100% wartości zastawionej nieruchomości. Jest to średnio około 70% wartości nieruchomości.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kasa na święta

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
myrynda
myrynda
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Mój mąż starał się o kredyt na firmę i mimo wszystko że ma dobre dochody, dostarczył wszystkie niezbędne dokumenty nie przyznali mu. Nie wiedziałam żeby brać pod uwagę pożyczkę hipoteczną pod zastaw nieruchomości. Muszę powiedzieć o tym mężowi, a że ma akurat nieruchomość to może się uda. Że nie wpadliśmy na to od razu.

Jola
Jola
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Chcąc wziąć k4dyt na firmę należy spełnić szereg różnych kryteriów. Ode mnie bank wymagał prowadzenia działalności minimum rok oraz wykazaniu odpowiednich dochodów które z tego tytułu uzyskuje. Także całkowicie się zgadzam że nie łatwo otrzymać kredyt na firmę.

Arek
Arek
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Zależy jak kto się stara i jakie ma wymagania – dziś o kredyt wcale nie jest trudno, gorzej ze spłatą! Firmy dostaną kredyt jak nie tu, to w innej placówce lub w banku. Trzeba tylko korzystać z tej opcji zawsze z głową i rozwagą, mierząc zamiary na siły.

katia
katia
3 lat temu
Daj ocenę :
     

no na pewno trzeba się trochę postarać zanim dostanie się taki kredyt, ale uważasz, że wart jest tego zachodu. Trzeba mieć jakiś tam kapitał, ale na własny biznes warto zaryzykować

Edek
10 miesięcy temu
Daj ocenę :
     

spoko
zapraszam na onet