Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Drawsko Pomorskie

Zachodniopomorskie

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg obecny jest zły również ze powodów efektywnych oraz dokładnie ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Dobrzany

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest podstawowym zachowaniem, z którego trudno uciec, to mienie spośród niej w trakcie postoju nie istnieje już wskazane. Marnujemy paliwo i używamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest ostatnie, że ułatwia on bezpieczeństwo sztuki oraz dostarcza, że kierowca i ładunek dotrą na ustawienie w sum.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten podstawowy działa raczej na całej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego poleceniem jest obniżenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są dane w poszczególnej obudowie łączonej z zasady na dachu kabiny pojazdu czy na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, stosuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym natomiast w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje dodatkowo zaopatrzone w system, który przynosi nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może robić automatycznie lub potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Moryń

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zestaw została wprowadzona woda. Jest ona dość schładzana, i dużą zaletą tego standardu klimatyzatorów jest ostatnie, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają występującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest bardzo szeroka, bo prawdopodobnie on obniżyć temperaturę powietrza występującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w tropikalnym klimacie. Również gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią wadą jest krótki pobór prądu konieczny do sprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Moryń

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments