Jaką pompę ciepła wybrać

Jaką pompę ciepła wybrać

Warto przeczytać

Odnawialne źródła energii to kolejny krok cywilizacji do bliższego kontaktu z naturą i jej chronienia. Pompy ciepła zaraz po fotowoltaice są jednymi z najchętniej wybieranych rozwiązań do domów. Co nam oferują? Jak działają? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tym miejscu.

Do czego służy pompa ciepła?

Jest to urządzenie stworzone do odzyskiwania naturalnej energii cieplnej, obecnej w powietrzu, wodzie i gruncie. Pompy ciepła można zatem podzielić na pompy ciepła powietrzne, wodne i gruntowe. Te pierwsze są najtańsze w produkcji i zakupie i współpracować mogą z instalacjami rekuperacji, czyli odzyskiwania ciepła z otaczającego nas powietrza. Pozostałe pompy ciepła to pompy gruntowe i pompy wodne. Pompy gruntowe charakteryzują się dużą wydajnością pracy i przystępnym stosunkiem jakości do ceny.

Jak wybrać najlepszą pompę ciepła?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej pompy ciepła nie jest tak prostą sprawą, jak może się wydawać. Czynniki, które należy brać pod uwagę przy wyborze to kubatura obiektu, który chcemy ogrzewać pompami ciepła, jej wydajność i moc. Najbezpieczniej pozostawić wybór pompy ciepła fachowcom, którzy mogą kompleksowo wykonać całe zamówienie dla inwestora. Czynniki, mogące mieć wpływ na wybór właściwej pompy ciepła to wielkość budynku, jego konstrukcja, efektywność energetyczna, a także położenie geograficzne.

Jakie oszczędności może dać pompa ciepła?

Inwestycja w pompy ciepła zwykle kojarzy nam się z dużymi wydatkami. To prawda. Jednak zawsze należy je zestawiać z oszczędnościami, które można uzyskać dzięki pompom ciepła. A te mogą sięgać nawet 80% rocznych kosztów ogrzewania. Biorąc pod uwagę że z roku na rok mamy do czynienia z dłuższymi i mroźniejszymi zimami, pompa ciepła może nam się zwrócić nawet w kilka lat od jej założenia. To bardzo dobry wynik. Pozostaje jednak pytanie, jak sfinansować taką pompę ciepła? Jeśli nasze oszczędności na to nie pozwalają, nie zostaje nic innego jak kredyty pozabankowe. Można je dziś uzyskać stosunkowo szybko i łatwo, bez wychodzenia z domu. Wszystko co konieczne to tylko wypełnienie formularza online, wysłanie go i oczekiwanie na odpowiedź. Jeśli kredyty pozabankowe zostaną przyznane, to pieniądze pojawią się na koncie w ciągu kilku godzin. U kogo szukać pomocy dotyczącej wyboru pompy ciepła? Dziś mamy do czynienia z wieloma firmami, które specjalizują w tego typu usługach. Można je znaleźć zarówno przez lokalne ogłoszenia, jak również korzystając z dedykowanych serwisów i for tematycznych, poruszających zagadnienia odnawialnych źródeł energii.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments