Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Człopa

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez opracowanie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w bieżącym aspekcie były parę lat, a ich rezultatem jest stworzenie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Goleniów

Do pewnych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, doskonała klasę druku, niskie koszty mebla i stosunkowo mały koszt druku jednej strony. Ze powodu na mechanizm drukowania mówi się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów kluczową dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych aspektów. Technologia zapewnia możliwość wydrukowania 2 mln części w stylu A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier pewno się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na minutę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 części w stylu A4 na chwilę. To tak świetny efekt.
Konstrukcja głowicy

Głowica zrobiona w technologii HP Edgeline jest przygotowana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz umieszczonych w systemie schodkowym. Tego standardu wyjścia są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w złożoną strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest zrealizowany z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami stworzonymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W sukcesie, gdy jedna z dysz będzie niesprawna, albo zatrzyma się i tusze nie będą potrafiły stanowić idealnie przez nią dozowane, zostaje zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewien moment dysze są automatycznie oczyszczane a potrafią ponownie sprawnie działać. To druga zaleta z problemu widzenia serwisowania urządzenia z powodu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została stworzona z opinią o drukowaniu zdjęć i profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały opracowane do zamieszczania na częstym papierze. Barwnik bardzo szybko schnie na papierze zapewniając wysokie nasycenie kolorów i gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra także są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą od Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments