Auto poleasingowe – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Auto poleasingowe – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Warto przeczytać

Auto poleasingowe to ostatnimi czasy coraz częstszy wybór wśród osób prywatnych. Rynek samochodów poleasingowych otworzył się niedawno na odbiorców prywatnych, którzy dostrzegli w nich możliwość zakupu dobrej jakości pojazdu w rozsądnej cenie. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania samochodami używanymi zza zachodniej granicy.

Auto poleasingowe – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Auto poleasingowe to ostatnimi czasy coraz częstszy wybór wśród osób prywatnych. Rynek samochodów poleasingowych otworzył się niedawno na odbiorców prywatnych, którzy dostrzegli w nich możliwość zakupu dobrej jakości pojazdu w rozsądnej cenie. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania samochodami używanymi zza zachodniej granicy. W wielu przypadkach wybór pomiędzy nowym koreańskim, lub włoskim samochodem, a 3-letnim niemieckim kończy się na wyborze tego drugiego wariantu. Dzieje się to właśnie ze względu na znacznie większą dostępność pojazdów i ich ogólny stan.

Jakość i możliwość wieloletniego użytkowania jest zazwyczaj zapewniana poprzez obecność regularnie aktualizowanej książeczki serwisowej, z wpisami z ASO. Jednocześnie auto poleasingowe ma zazwyczaj nie więcej niż 5 lat, co oznacza, że w większości przypadków jego przebieg nie przekracza 200 000 km. Ten z kolei jest regularnie dokumentowany, dzięki czemu mamy pewność, ile tak naprawdę wynosi rzeczywisty przebieg. To spora różnica w porównaniu do klasycznych samochodów używanych, w przypadku których przebieg jest niemal zawsze zagadką.

Auto poleasingowe – wady

W większości przypadków auto poleasingowe kojarzy się z dużym przebiegiem, niską ceną i sporym wyeksploatowaniem. To w większości przypadków spowodowane jest użytkowaniem pojazdu przez handlowca, który regularnie wyjeżdża w trasy. Tutaj pozostaje jednak kwestia wyboru – z udokumentowanym przebiegiem i wieloma wpisami do książeczki serwisowej sami możemy wybrać interesujący nas egzemplarz. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia.

Mianowicie – sposób dbania o samochód. Tutaj jednak nie ma się co łudzić, że kierowcy aut poleasingowych nieco inaczej podchodzą do kwestii pielęgnacji samochodu – dbania o lakier czy karoserię, oraz wnętrze – nie dbają, co jest oczywiste, tak jak posiadacze wymarzonego model. Jednocześnie mogą przymykać oko na elementy, takie jak nieuważne parkowanie czy jazdę na wysokich obrotach.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments