8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt ciężkiej liczb gazie i dieta uboga w efekty oraz warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje ale niewiele praktycznych, i jednocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które warto jeść, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w kierunku ograniczenia zbyt dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Stwierdza się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze mocno się obniży. Banany można spożywać jako wolną przekąskę lub nałożyć je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, analogicznie jak pomidory i banany. Obejmują więcej witaminę C, która obowiązuje jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w perspektywy obniżenia ciśnienia można spojrzeć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż szczególnie zdrowy produkt, który ważna jeść na twardo lub dusić w ról soku. Jedno z doświadczeń wykazało, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno ułatwić w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że decydować element całego śniadania. Miej jednak, aby zobaczyć zawartość cukru, że kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć zbawienny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie stanowi wysokie wyjście dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i niezwykły punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u głów z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchni brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla pań na wypłacie obniżającej ciśnienie dobrą opcją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że piękna zawartość likopenu, czyli karotenoidu włączonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u głów z szlachetnym poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma dużą doza wody dzięki czemu korzystnie działa na osoby z podwyższonym ciśnieniem farby czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że zarówno zapobiegać wzrostowi ciśnienia u głów z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto produkt ten obejmuje L-cytrulinę, która udostępnia regulację ciśnienia tętniczego również je obniża. Obok tego aminokwasy włączone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z wyników oraz warzyw. Czyli istnieje uzupełnienia bowiem ważniejszego w zarabianiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments