4 kultowe modele motocykli Honda

4 kultowe modele motocykli Honda

Polecne i promocje

Kiedy w 1949 roku w fabryce Honda Motor Co Ltd. w Japonii powstał pierwszy motocykl – model Dream D o pojemności 98 cm3, nikt nie spodziewał się, jak wielką karierę marka ta zrobi na szeroko rozumianym rynku motoryzacyjnym. Dziś nie jeden motocykl Honda jest uznawany za kultowy. Przedstawiamy cztery modele, które w swojej klasie są już legendą.

4 kultowe modele motocykli Honda

  • Honda CB750

Wyprodukowany w 1969 roku motocykl Honda CB750 był wyrazem realizacji odważnej jak na tamte czasy koncepcji stworzenia motocyklu sportowego. Zmienił postrzeganie motorów jako takich, choć jego silnik nie był innowacyjny, a podwozie nie miało żadnych nowych elementów.

Inżynierowie Hondy złożyli motocykl w taki sposób, aby model CB750 był dopracowany do każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Po czterech latach od premiery motocykl Honda CB750 sprzedawał się w liczbie 60 tys. sztuk rocznie. Gdyby nie ten model, odwiedzając dziś salon motocyklowy Honda, nie zobaczylibyśmy dynamicznych motocykli – niezawodnych i o piekielnie dobrych osiągach.

  • Honda CR250 ELSINORE

Specjalnie z myślą o wyścigach off-roadowych koncern Honda stworzył model motocyklu CR250 Elsinore. Co prawda nie był to wówczas ani pierwszy, ani jedyny motocykl tego typu, ale był niezawodny i najtańszy w swojej klasie. Wyposażono go w lekką chromowo-molibdenową ramę, błotniki z tworzyw sztucznych i zbiornik paliwa z polerowanego aluminium. „Sercem” Hondy CR350 Elsinore był 29-konny silnik dwusuwowy.

  • Honda GL1100 Gold Wing Interstate

Luksusowy motocykl Honda Gold Wing wyznaczał standardy w swojej klasie. To pojazd, którego silnik zwiększono do 1100 ccm. Nadwozie modelu GL1100 Gold Wing Interstate zyskało pakiet touring, z dużą owiewką i zestawem do przewozu większej ilości bagażu. To typowy motocykl turystyczny – wydajny i funkcjonalny.

  • Honda VF750F V45 Interceptor

W 1979 roku Honda zaprezentowała motocykl sportowy wyposażony w najnowsze zdobycze technologiczne – chłodzony cieczą silnik V4, tylne zawieszenie typu Pro-Link, widelec z systemem TRAC oraz 16-calowe koła. Model motocyklu Honda VF750F V45 był wersją drogową inspirowaną dzikim modelem NR500 GP. W jego przypadku technologie zaczerpnięte prosto z toru wyścigowego udało się zaadaptować do warunków drogowych.

https://www.hondaplaza.pl/pl/motocykle.html

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments